26 Ağustos 2011 Cuma

Bir Kızımız Olacak

Bir Kızımız Olacak

İnsan hayatı o kadar enteresan bir serüven ki: içerisinde doğumla başlayan ve ölüme uzanan o ince uzun yolda çok güzel ve bir o kadar değişik olguları barındırıyor. 

İşte bu nedenle;
O beklenen cümleyi eşimden ilk defa duyduğumda şaşkınlık içerisinde kalmıştım. O iki kelime ne kadarda etkilemişti beni. "Baba olacaksın..." dediğinden bu yana tam tamına 20 hafta yani yaklaşık 5 ay geçti.

Boş durmayıp blogumda bu güzel durumu anlatmak istedim. "Baba Oluyorum..." isimli yazımda babalık sıfatını almadan önce neler düşündüğümü paylaştım sizlerle.
Efendim geçen günlerin artından ultrason sonucunda "kız babası" olacağımız da netleş oldu. Bu ne demek oluyordu eşim ve benim için. Erkek mi? olacak.Kız mı? olacak muhabbetleri sona erdi sizin anlayacağız.

Şimdi di: kızımızın ismi ne olacak? sorusu ile tatlı bir telaş içindeyiz. Eğer bu konuda yardımcı olur ve daha doğmamış olan kızımıza isim arayışımızda bize yardımcı olursanız seviniriz.

Tabii: aklımızda birkaç isim var. Ama bizim için kafi gelmiyor bu isimler. Bu nedenle doğacak olan evladımıza daha güzel isimler bulmak içinde bu yazıyı yazmamın faydalı olacağını düşündüm.

Kızımıza isim önerecek olan dostlar yorum hanesine aklından geçen kız çocuğu isimlerini  ve anlamlarını yazarak bize yardımcı olabilir.

Öneri de bulunacak olan dostlara şimdiden teşekkürler. Saygılar.
Share This

2 yorum:

 1. dünya.hayalden.ibaret26 Ağustos, 2011

  internette gezinirken sitenize denk geldim.allah allah analı büyütsün.kızınıza isim olarak önerim: ela. anlamıysa: sarıya çalan kestane rengi, göz rengi demek :)

  YanıtlaSil
 2. Birsel_Banazlı28 Ağustos, 2011

  Kız çocuklarına bayılıyorum benimde iki kızım var kızlarımın isimlerini öneriyorum bu arada kız çocukları çok tatlı oluyor...

  Nihal : Fidan, taze sürgün. İnce ve düzgün vücutlu sevgili.
  Suzan : Yakan, yakıcı. Yanan; ateşli, coşkulu.

  YanıtlaSil

-Oğuz Atay / Tutunamayanlar

Siz de benim gibi, günleri sevgiyle isteyerek değil de, takvimden yaprak koparır gibi gerçek bir sıkıntı ve nefretle yaşadıysanız, Ankara güneşi sizin de uyuşturmuşsa beyninizi, Ata'nın izinde gitmekten başka bir kavramı olmayan Cumhuriyet çocuğu olarak, yayan pis pis gezdiyseniz Hergele Meydanı'nda, bu sarı ve tozlu alan iğrendirmiyorsa sizi, bir taşra çocuğu sıfatıyla özlemeyi bilmiyorsanız denizi; kaybettiniz (benim gibi).

-Neyzen Tevfik

Hayat üç buçukla dört arasındadır; ya üç buçuk atarsın ya da dört dörtlük yaşarsın.

-Alexandre Dumas

Tarihe tecavüz ettiğimi söylediler ama çok güzel çocuklar doğdu. (3 Silahşörler romanı hakkında)

-Ernesto Che Guevara

Ne kadar farklı olursa olsun; sana ait olmayana tenezzül etme ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme.

-Uğur MUMCU

Gelecek nesilleri değil, gelecek seçimleri düşünen politikacılarımız bu tablonun ressamlarıdırlar. "Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler" parolası ile liberalizm, en acı örneğini Türkiye'de vermiştir.

-J.J.Rousseau

Felaketlerimizin çoğu bizim eserimizdir ve doğanın istediği gibi basit, tekdüze ve yalnız bir yaşam sürebilseydik bunların hemen hemen hepsinden kurtulabilirdik.