4 Şubat 2014 Salı

9 Şubat'ta Karşı'nızda Yeni Bir Gazete Olacak

9 Şubat'ta Karşı'nızda Yeni Bir Gazete Olacak


9 Şubat'ta yeni bir gazete yayın hayatına "merhaba" diyecek.

Yayın kadrosunda Serdar Akinan, Barış Pehlivan, Ahu Özyurt, Barış Terkoğlu, Abdüllatif Şener, İhsan Eliaçık, Şebnem Sönmez, Levent Üzümcü, Sevim Gözay, Kaan Sezyum, Yalçın Çakır gibi isimler yer alıyor.

Gazetenin yayına başlama sloganı: yalana karşı gerçeğin gazetesi. Şimdiden yayın hayatında başarılar diliyorum karşı gazetesi kadrosunun yazar ve çizerlerine.

Bakalım toplumdan ne şekilde bir reaksiyon alacak ve gazete dünyasında kendisine nasıl bir yer edinecek.

Farklı fikirlere sahip olsalar bile, anlaşamayacağımız noktalar dahi bulunsa yine de yeni gazete ve dergiler ulusal basında böyle yayına başlar umarım.

Neden böyle düşünüyorum derseniz. Basın: demokrasi içerisinde çoğaldıkça büyüyen, topluma daha fazla şeyler kazandıran bir değer. O değerlerden biri de ulusal basında  her fikrin yansıdığı çeşitliliğin bol olduğu, siyasi fikirlerin rahatça konuşulduğu ortamların sağlanmasıdır.

En başta Türkiye'nin buna ihtiyacı var çünkü...
Share This

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

-Oğuz Atay / Tutunamayanlar

Siz de benim gibi, günleri sevgiyle isteyerek değil de, takvimden yaprak koparır gibi gerçek bir sıkıntı ve nefretle yaşadıysanız, Ankara güneşi sizin de uyuşturmuşsa beyninizi, Ata'nın izinde gitmekten başka bir kavramı olmayan Cumhuriyet çocuğu olarak, yayan pis pis gezdiyseniz Hergele Meydanı'nda, bu sarı ve tozlu alan iğrendirmiyorsa sizi, bir taşra çocuğu sıfatıyla özlemeyi bilmiyorsanız denizi; kaybettiniz (benim gibi).

-Neyzen Tevfik

Hayat üç buçukla dört arasındadır; ya üç buçuk atarsın ya da dört dörtlük yaşarsın.

-Alexandre Dumas

Tarihe tecavüz ettiğimi söylediler ama çok güzel çocuklar doğdu. (3 Silahşörler romanı hakkında)

-Ernesto Che Guevara

Ne kadar farklı olursa olsun; sana ait olmayana tenezzül etme ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme.

-Uğur MUMCU

Gelecek nesilleri değil, gelecek seçimleri düşünen politikacılarımız bu tablonun ressamlarıdırlar. "Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler" parolası ile liberalizm, en acı örneğini Türkiye'de vermiştir.

-J.J.Rousseau

Felaketlerimizin çoğu bizim eserimizdir ve doğanın istediği gibi basit, tekdüze ve yalnız bir yaşam sürebilseydik bunların hemen hemen hepsinden kurtulabilirdik.