6 Ağustos 2013 Salı

CHP e-Seçmen ile 2014'e

CHP e-Seçmen ile 2014'e

Yerel seçimlerin beş yılda bir yapılıyor olması nedeniyle 30 Mart 2014'te yapılması planlanan seçimler  AKP ve MHP'nin hazırladıkları önerge ile seçimlerin 27 Ekim 2013 tarihine alınması teklifi meclise sunulmuştu. Yeterli çoğunluk mecliste sağlanamadığı için şimdilik seçim tarihinin planan tarih olan 30 Mart 2014'te yapılacağını öngörebiliriz.
 
 
 
CHP bu arada boş durmayarak önceki seçimlerde yaşadığı ve seçmenin yaşadığı sıkıntıları aşmak adına güzel bir uygulamaya imza atmış.
 
e-Seçmen adlı internet sitesine girerek TC Kimlik Numaranız ile Baba Adınızı ilgili yerlere yazarak sürekli güncenlenen güvenlik kodunu da doğrulayarak seçim bilgilerinizin güncel olup olmadığını tüm oy kullanacak vatandaşlar ulaşabilecek.
 
Yapılan sorgulama neticesinde hangi il, ilçe, mahalle/köy ve aynı haneden veyahut aynı binada oy kullanacak kişilerin bilgilerini ulaşarak seçimden önce herhangi bir güncelleme yapıp yapmayacaklarını anlamasını sağlıyor.
 
Eğer kimlik bilgilerinizde veya diğer adres bilgileri (hane numarası, aynı ev veya bina içerisinde oturan kişilerin bilgilerinde) hata olduğunuzu düşünüyorsanız nüfus müdürlekleri ile muhtarlıklara başvururak seçim öncesinde gerekli düzeltmeyi yapmanız sağlıklı olacaktır.
 
Önümüzdeki 2014 seçimlerin ülkemize ihtiyaçı olan refah ve mutluluğu getirmesi dileğiyle...

* CHP'nin e-Seçmen uygulamasında Yüksek Seçim Kurulu'nun Nisan 2013 Seçmen Kütüğü Bilgileri kullanıldığını da bir dipnot olarak düşmekte fayda var.

* e-Seçmen'e http://www.chp.org.tr adresinden de ulaşılabilir.
Share This

-Oğuz Atay / Tutunamayanlar

Siz de benim gibi, günleri sevgiyle isteyerek değil de, takvimden yaprak koparır gibi gerçek bir sıkıntı ve nefretle yaşadıysanız, Ankara güneşi sizin de uyuşturmuşsa beyninizi, Ata'nın izinde gitmekten başka bir kavramı olmayan Cumhuriyet çocuğu olarak, yayan pis pis gezdiyseniz Hergele Meydanı'nda, bu sarı ve tozlu alan iğrendirmiyorsa sizi, bir taşra çocuğu sıfatıyla özlemeyi bilmiyorsanız denizi; kaybettiniz (benim gibi).

-Neyzen Tevfik

Hayat üç buçukla dört arasındadır; ya üç buçuk atarsın ya da dört dörtlük yaşarsın.

-Alexandre Dumas

Tarihe tecavüz ettiğimi söylediler ama çok güzel çocuklar doğdu. (3 Silahşörler romanı hakkında)

-Ernesto Che Guevara

Ne kadar farklı olursa olsun; sana ait olmayana tenezzül etme ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme.

-Uğur MUMCU

Gelecek nesilleri değil, gelecek seçimleri düşünen politikacılarımız bu tablonun ressamlarıdırlar. "Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler" parolası ile liberalizm, en acı örneğini Türkiye'de vermiştir.

-J.J.Rousseau

Felaketlerimizin çoğu bizim eserimizdir ve doğanın istediği gibi basit, tekdüze ve yalnız bir yaşam sürebilseydik bunların hemen hemen hepsinden kurtulabilirdik.