14 Mart 2013 Perşembe

Doğa ve Geleceğmizi İçin

Doğa ve Geleceğmizi İçin


Doğa İçin Ses Ver / Nasuh Mahruki'nin öncülük ettiği Tabiatı ve Biyotçeşitliliği Koruma Kanunu'nun meclis gündeminden geri çekilmesine yönelik başlatılan bir imza kampanyası.

Kanunun temelinde doğayı korumak amaçlanmıyor. Kanunu'nun ismi sempatik durabilirim. Asıl amacı ülkemizdeki bakir kalmış doğa harikası olan milli parklar ile hayvanların doğal yaşam alanlarının insanların kullanımına açmak. Bir kelime ile durumu özetlemek gerekirse: kodaman arkadaşlara RANT sağlamak.

Bu kampanyaya bilinçli her insanın destek vermesi gerekli. Doğa ve çocuklarımızın geleceği için...
 
Kampanyaya destek vermek için https://www.change.org/tr adresinde yer alan Nasuh Mahruki'nin sayfasının sağ tarafında bulunan bu kampanyaya katıl formunu doldurmanız yeterli.
 
Ayrıca change.org sayfasında farklı kampanyalara katılabilirsiniz. Veyahut kendiniz aklınızdaki bir kampanyayı bu sayfa aracılığı ile hayata geçirebilirsiniz.
Share This

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

-Oğuz Atay / Tutunamayanlar

Siz de benim gibi, günleri sevgiyle isteyerek değil de, takvimden yaprak koparır gibi gerçek bir sıkıntı ve nefretle yaşadıysanız, Ankara güneşi sizin de uyuşturmuşsa beyninizi, Ata'nın izinde gitmekten başka bir kavramı olmayan Cumhuriyet çocuğu olarak, yayan pis pis gezdiyseniz Hergele Meydanı'nda, bu sarı ve tozlu alan iğrendirmiyorsa sizi, bir taşra çocuğu sıfatıyla özlemeyi bilmiyorsanız denizi; kaybettiniz (benim gibi).

-Neyzen Tevfik

Hayat üç buçukla dört arasındadır; ya üç buçuk atarsın ya da dört dörtlük yaşarsın.

-Alexandre Dumas

Tarihe tecavüz ettiğimi söylediler ama çok güzel çocuklar doğdu. (3 Silahşörler romanı hakkında)

-Ernesto Che Guevara

Ne kadar farklı olursa olsun; sana ait olmayana tenezzül etme ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme.

-Uğur MUMCU

Gelecek nesilleri değil, gelecek seçimleri düşünen politikacılarımız bu tablonun ressamlarıdırlar. "Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler" parolası ile liberalizm, en acı örneğini Türkiye'de vermiştir.

-J.J.Rousseau

Felaketlerimizin çoğu bizim eserimizdir ve doğanın istediği gibi basit, tekdüze ve yalnız bir yaşam sürebilseydik bunların hemen hemen hepsinden kurtulabilirdik.