4 Aralık 2012 Salı

Unuttuğumuz İnsanlar: Evsizler

Unuttuğumuz İnsanlar: Evsizler


Kış geldi. Artık havalar soğudu. Bizler evimizde doğalgaz ya da sobanın yanında otururken onlar sokakta yaşam mücadelesi vermeye çalışıyor. Onlar unuttuğumuz insanlar: evsizler.

Onları gördüğünüzde dışlamak veya hor görmek yerine yapabileceğiniz şeyler var. Öncelikle gözünüze takılan bir evsiz varsa yahut denk gelirseniz.

Büyükşehir Belediyesi'nin bu konu ile ilgili telefon numarası 0 212 455 13 00 ve 444 25 66. Bu numaralar aranarak özellikle sokak çocuklarının ve evsizlerin soğuk havalarda sıcak bir ortama kavuşmasını sağlayabilirsiniz.
  
Eğer mümkünse sizde yardım elini uzatın onlara. İnsani yanınızı gösterin. En azından bir öğün olsun, bir kap sıcak yemek ve bir parça somun ekmekle yardım edebilirsiniz.
Share This

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

-Oğuz Atay / Tutunamayanlar

Siz de benim gibi, günleri sevgiyle isteyerek değil de, takvimden yaprak koparır gibi gerçek bir sıkıntı ve nefretle yaşadıysanız, Ankara güneşi sizin de uyuşturmuşsa beyninizi, Ata'nın izinde gitmekten başka bir kavramı olmayan Cumhuriyet çocuğu olarak, yayan pis pis gezdiyseniz Hergele Meydanı'nda, bu sarı ve tozlu alan iğrendirmiyorsa sizi, bir taşra çocuğu sıfatıyla özlemeyi bilmiyorsanız denizi; kaybettiniz (benim gibi).

-Neyzen Tevfik

Hayat üç buçukla dört arasındadır; ya üç buçuk atarsın ya da dört dörtlük yaşarsın.

-Alexandre Dumas

Tarihe tecavüz ettiğimi söylediler ama çok güzel çocuklar doğdu. (3 Silahşörler romanı hakkında)

-Ernesto Che Guevara

Ne kadar farklı olursa olsun; sana ait olmayana tenezzül etme ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme.

-Uğur MUMCU

Gelecek nesilleri değil, gelecek seçimleri düşünen politikacılarımız bu tablonun ressamlarıdırlar. "Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler" parolası ile liberalizm, en acı örneğini Türkiye'de vermiştir.

-J.J.Rousseau

Felaketlerimizin çoğu bizim eserimizdir ve doğanın istediği gibi basit, tekdüze ve yalnız bir yaşam sürebilseydik bunların hemen hemen hepsinden kurtulabilirdik.