15 Haziran 2012 Cuma

29. Kartal Kültür Sanat Festivali

29. Kartal Kültür Sanat FestivaliKartal Belediyesi tarafından düzenlenen ve 21 gün sürecek olan Uluslararası Kartal Kültür Sanat Festivali 12 Haziran 2012′de başlıyor. Biribirinden ünlü isimlerin yer alacağı festivalin programı oldukça yoğun görünüyor.

Yazın İstanbul Anadolu Yakası’nda  bulunacak olanların bu programı bir kenara not etmelerini öneririm… İşte 29. Uluslararası Kartal Kültür Sanat Festivali’nin programı kapsamında:

Müzik dünyasının ünlü sanatçıları Edip Akbayram, Onur Akın, Hüseyin Turan, Zeliha Sunal, Faruk K, Jale, Hasan Aysev, Güzin-Baha, Hurşit Yeni Gün ve Arkadaşları, Nur Yoldaş, Atiye, Ekrem Şahin, Timur Doğanay, Musa Kurt, Taner Özsoy ve Altuğ Akınsel Kartallılarla buluşacak...
Share This

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

-Oğuz Atay / Tutunamayanlar

Siz de benim gibi, günleri sevgiyle isteyerek değil de, takvimden yaprak koparır gibi gerçek bir sıkıntı ve nefretle yaşadıysanız, Ankara güneşi sizin de uyuşturmuşsa beyninizi, Ata'nın izinde gitmekten başka bir kavramı olmayan Cumhuriyet çocuğu olarak, yayan pis pis gezdiyseniz Hergele Meydanı'nda, bu sarı ve tozlu alan iğrendirmiyorsa sizi, bir taşra çocuğu sıfatıyla özlemeyi bilmiyorsanız denizi; kaybettiniz (benim gibi).

-Neyzen Tevfik

Hayat üç buçukla dört arasındadır; ya üç buçuk atarsın ya da dört dörtlük yaşarsın.

-Alexandre Dumas

Tarihe tecavüz ettiğimi söylediler ama çok güzel çocuklar doğdu. (3 Silahşörler romanı hakkında)

-Ernesto Che Guevara

Ne kadar farklı olursa olsun; sana ait olmayana tenezzül etme ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme.

-Uğur MUMCU

Gelecek nesilleri değil, gelecek seçimleri düşünen politikacılarımız bu tablonun ressamlarıdırlar. "Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler" parolası ile liberalizm, en acı örneğini Türkiye'de vermiştir.

-J.J.Rousseau

Felaketlerimizin çoğu bizim eserimizdir ve doğanın istediği gibi basit, tekdüze ve yalnız bir yaşam sürebilseydik bunların hemen hemen hepsinden kurtulabilirdik.