12 Mart 2012 Pazartesi

Ahmet Ümit'den Kar Kokusu

Ahmet Ümit'den Kar Kokusu

Bayadır elime kitap almamıştım. Kartal'daki Uzunkaya İşhanı'nın içerisinde bulunan Çınar Sahafevi'ne uğradım. 3-4 yıl oldu sanırım. Bende müdavimler arasına katıldım sayılır.

Velhasıl kelam. Raflara göz gözderirken ne okuyayım derken bu kitap ilişti gözüme. Bir dönemi üstü kapalı, karakterlerinin yaşam öyküsünü cinayetlerle bir noktaya toplamaya çalışan bir kitap Kar Kokusu.

Polisiye, cinayet ve kafa kurcalayan kitaplardan okumaktan haz ediyorsanız. Alıp okumanızı tavsiye ederim. Konusunu anlatıp kitabın yazarının emeğini zayii etmek istemem. Emeğe saygı deyip, bir kitap tavsiyesinde bulunmuş olalım böylece.

Not: Blogumda okuduğum kitaplar için bir bölüm açmak şart oldu. İleri ki: günlerde bunun üzerine bir çalışma yapıp, arada yazılarımın içinde okuduğum kitapları paylaşacağım sizlerle...
Share This

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

-Oğuz Atay / Tutunamayanlar

Siz de benim gibi, günleri sevgiyle isteyerek değil de, takvimden yaprak koparır gibi gerçek bir sıkıntı ve nefretle yaşadıysanız, Ankara güneşi sizin de uyuşturmuşsa beyninizi, Ata'nın izinde gitmekten başka bir kavramı olmayan Cumhuriyet çocuğu olarak, yayan pis pis gezdiyseniz Hergele Meydanı'nda, bu sarı ve tozlu alan iğrendirmiyorsa sizi, bir taşra çocuğu sıfatıyla özlemeyi bilmiyorsanız denizi; kaybettiniz (benim gibi).

-Neyzen Tevfik

Hayat üç buçukla dört arasındadır; ya üç buçuk atarsın ya da dört dörtlük yaşarsın.

-Alexandre Dumas

Tarihe tecavüz ettiğimi söylediler ama çok güzel çocuklar doğdu. (3 Silahşörler romanı hakkında)

-Ernesto Che Guevara

Ne kadar farklı olursa olsun; sana ait olmayana tenezzül etme ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme.

-Uğur MUMCU

Gelecek nesilleri değil, gelecek seçimleri düşünen politikacılarımız bu tablonun ressamlarıdırlar. "Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler" parolası ile liberalizm, en acı örneğini Türkiye'de vermiştir.

-J.J.Rousseau

Felaketlerimizin çoğu bizim eserimizdir ve doğanın istediği gibi basit, tekdüze ve yalnız bir yaşam sürebilseydik bunların hemen hemen hepsinden kurtulabilirdik.