6 Ekim 2011 Perşembe

Geçte Olsa Adalet Yerini Buldu

Geçte Olsa Adalet Yerini BulduRoman açılımında 'parasız eğitim pankartı' açtıkları için bir buçuk yıldır cezaevinde bulunan Ferhat Tüzer ve Berna Yılmaz yargılandıkları davada '19 al tutuklu' kaldıktan sonra beraat ettiler. Geçte olsa sonunda adalet yerini buldu.

''Roman Buluşması''nda pankart açtıkları için 19 aydır cezaevinde bulunan Ferhat Tüzer ile Berna Yılmaz isimli öğrenciler serbest bırakıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Roman açılımı” toplantısında “Parasız eğitim istiyoruz. Alacağız” yazılı pankart açan Ferhat Tüzer ile Berna Yılmaz isimli öğrenciler bugün hakim karşısındaydı.

İstanbul Adliyesi’nde görülen davanın bugünkü duruşmasında mahkeme, Ferhat Tüzer ile Berna Yılmaz’ı nihayet tahliye etti.

Öte yandan, adliye önünde toplanan CHP İstanbul İl Başkanlığı üyesi bir grup, ellerinde çeşitli dövizler taşıyarak ve çeşitli sloganlar atarak, Ferhat Tüzer ile Berna Yılmaz'ın tutuklanmasını eleştiren pankartlar açarak destek verdi.

Parasız eğitim isterken elindeki eğitimlerinden de olan, öğrenci kardeşlerimizin isteği çok muydu sizce. Bence değil. Bugün parası olan 'acam' kesim çocuklarını kolejlerde, özel okullarda, daha iyi okullarda - daha tecrübeli hocalarla eğitim görüyor. Halkın çocuğu ise; üniversiteyi okuyabilmek için her sene zam gelen harç parasını zor bir araya getiriyor. Bu büyük bir tezatlıktır. Herşeyden öte kepazeliktir.

Sistemdeki böylesine aşikar gerçeği haykıran genç kardeşlerimizle hapishaneler atılıp, suçları olmadığı halde 'BERAAT' edecekleri açık olan bir davada '19 ay' içerde kalıp, hem fişleniyor, hem okulları yarım bırakılıyor. Nedeni belli diğer gençlere 'gözdağı' vermek.

Yazık!... Ama içeride boş yere yatan genç kardeşlerimize değil sistemin böyle gitmesini görüp de... Elde imkanlar varken  iyileştirmeyen bürokratlara....
Share This

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

-Oğuz Atay / Tutunamayanlar

Siz de benim gibi, günleri sevgiyle isteyerek değil de, takvimden yaprak koparır gibi gerçek bir sıkıntı ve nefretle yaşadıysanız, Ankara güneşi sizin de uyuşturmuşsa beyninizi, Ata'nın izinde gitmekten başka bir kavramı olmayan Cumhuriyet çocuğu olarak, yayan pis pis gezdiyseniz Hergele Meydanı'nda, bu sarı ve tozlu alan iğrendirmiyorsa sizi, bir taşra çocuğu sıfatıyla özlemeyi bilmiyorsanız denizi; kaybettiniz (benim gibi).

-Neyzen Tevfik

Hayat üç buçukla dört arasındadır; ya üç buçuk atarsın ya da dört dörtlük yaşarsın.

-Alexandre Dumas

Tarihe tecavüz ettiğimi söylediler ama çok güzel çocuklar doğdu. (3 Silahşörler romanı hakkında)

-Ernesto Che Guevara

Ne kadar farklı olursa olsun; sana ait olmayana tenezzül etme ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme.

-Uğur MUMCU

Gelecek nesilleri değil, gelecek seçimleri düşünen politikacılarımız bu tablonun ressamlarıdırlar. "Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler" parolası ile liberalizm, en acı örneğini Türkiye'de vermiştir.

-J.J.Rousseau

Felaketlerimizin çoğu bizim eserimizdir ve doğanın istediği gibi basit, tekdüze ve yalnız bir yaşam sürebilseydik bunların hemen hemen hepsinden kurtulabilirdik.