6 Eylül 2011 Salı

Sahaf Festivali Bu Yıl Tepebaşı'nda

Sahaf Festivali Bu Yıl Tepebaşı'nda

Sahaflar, yarın kitaplarını bir kez daha okuyucu ile buluşturmak için açık havada Tepebaşı'nda olacaklar. Beyoğlu Belediyesi tarafından organize edilen ve bu sene 5.kez düzenlenen Beyoğlu Sahaf Festivali, bu yıl Taksim Gezi Park'ında değil, Tepebaşı'nda ağırlayacak kitapseverleri.

Özellikle kitapseverlere için aranılan bir yer olacak. Festivalin tarihleri ise şöyle: 6-18 Eylül tarihleri arasında Tepebaşı TRT binasının önündeki alanda gerçekleşecek. Sahaf festivaline 72 sahaf stant açarak katılacak. Hergün 11:00 ile 23:00 saatleri arasında ziyaretçilere hizmet verecek stantlar. 

Beylikdüzü'ndeki TÜYAP Kitap Fuarı'na gidenler bilir. Mesafe açısından ziyaretçiler için ulaşım sıkıntı yaratıyordu. Beyoğlu Sahaf Festivali hem tarih olarak hemde yer açısından uygun olacak.

Eğer vakit bulabilirsem bende ziyaret etmeye çalışacağım Tepebaşı'ndaki stantları. 

Tüm kitapseverlere ve dostlara duyrulur...

5.Beyoğlu Sahaf Festivali'ne katılacak sahafçılar:

Share This

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

-Oğuz Atay / Tutunamayanlar

Siz de benim gibi, günleri sevgiyle isteyerek değil de, takvimden yaprak koparır gibi gerçek bir sıkıntı ve nefretle yaşadıysanız, Ankara güneşi sizin de uyuşturmuşsa beyninizi, Ata'nın izinde gitmekten başka bir kavramı olmayan Cumhuriyet çocuğu olarak, yayan pis pis gezdiyseniz Hergele Meydanı'nda, bu sarı ve tozlu alan iğrendirmiyorsa sizi, bir taşra çocuğu sıfatıyla özlemeyi bilmiyorsanız denizi; kaybettiniz (benim gibi).

-Neyzen Tevfik

Hayat üç buçukla dört arasındadır; ya üç buçuk atarsın ya da dört dörtlük yaşarsın.

-Alexandre Dumas

Tarihe tecavüz ettiğimi söylediler ama çok güzel çocuklar doğdu. (3 Silahşörler romanı hakkında)

-Ernesto Che Guevara

Ne kadar farklı olursa olsun; sana ait olmayana tenezzül etme ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme.

-Uğur MUMCU

Gelecek nesilleri değil, gelecek seçimleri düşünen politikacılarımız bu tablonun ressamlarıdırlar. "Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler" parolası ile liberalizm, en acı örneğini Türkiye'de vermiştir.

-J.J.Rousseau

Felaketlerimizin çoğu bizim eserimizdir ve doğanın istediği gibi basit, tekdüze ve yalnız bir yaşam sürebilseydik bunların hemen hemen hepsinden kurtulabilirdik.