30 Mart 2008 Pazar

Uzun Ömrün Sırları

Uzun Ömrün Sırları


Hayatınıza renk katıp ömrünüzü uzatmak için 10 tavsiye…


1. Evcil hayvan alınKedi, köpek gibi evcil hayvanı olan kişiler yalnız yaşayanlara göre yüzde 40 daha uzun ömürlü oluyorlar.2. Arkadaş edininEğer üçten daha fazla arkadaşınız varsa yüzde 26 daha az bunama riskine sahipsiniz.3. Evlenin ve evli kalın10 yıldan daha uzun süre evli kalanlar daha uzun yaşıyorlar. Neden mi? Evli kalmak daha az risk içeren davranışlarda bulunmanıza yol açıyor. Bitmeyen gece alemlerine ve camdan kaçmaya çalışan çapkını oynamaya son!4. Teşekkür edinİnsanlara teşekkür etmek yaşamınıza ekstra yıllar ekleyecektir.5. İyi biri olunEski çiftler üzerinde yapılan araştırmalar, dışa dönük insanların bencil olanlara göre yüzde 60 daha fazla yaşadıklarını gösteriyor.6. Enstrüman çalınMüzik aleti çalmak depresyonu önlüyor ve sizi daha sağlıklı hale getiriyor.7. Genç hissedinNe de olsa kendinizi hissettiğiniz yaştasınız. Kendinizi genç hissetmek yaşamınızı daha kaliteli hâle getirecektir.8. Daha çok vasıf edininNe kadar kalifiye olursanız o kadar uzun yaşarsınız. Düşük eğitim gerektiren işler daha çok sakatlanma ve hastalık riski içerir.9. Güneşi unutmayınİnsanların birçoğu düşük D vitamininden dolayı hasta oluyorlar. Günde 10 dakika güneş ışığıyla bunun üstesinden gelebilirsiniz.

Ve benim kesinlikle yapmak isteyipte, yapamadığım tek madde;

10. Kaçın buralardanİzlanda, İsviçre veya Avustralya gibi ortalama insan ömrünün daha uzun olduğu yerlere göç edin. Tabii yapabilirseniz!
Share This

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

-Oğuz Atay / Tutunamayanlar

Siz de benim gibi, günleri sevgiyle isteyerek değil de, takvimden yaprak koparır gibi gerçek bir sıkıntı ve nefretle yaşadıysanız, Ankara güneşi sizin de uyuşturmuşsa beyninizi, Ata'nın izinde gitmekten başka bir kavramı olmayan Cumhuriyet çocuğu olarak, yayan pis pis gezdiyseniz Hergele Meydanı'nda, bu sarı ve tozlu alan iğrendirmiyorsa sizi, bir taşra çocuğu sıfatıyla özlemeyi bilmiyorsanız denizi; kaybettiniz (benim gibi).

-Neyzen Tevfik

Hayat üç buçukla dört arasındadır; ya üç buçuk atarsın ya da dört dörtlük yaşarsın.

-Alexandre Dumas

Tarihe tecavüz ettiğimi söylediler ama çok güzel çocuklar doğdu. (3 Silahşörler romanı hakkında)

-Ernesto Che Guevara

Ne kadar farklı olursa olsun; sana ait olmayana tenezzül etme ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme.

-Uğur MUMCU

Gelecek nesilleri değil, gelecek seçimleri düşünen politikacılarımız bu tablonun ressamlarıdırlar. "Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler" parolası ile liberalizm, en acı örneğini Türkiye'de vermiştir.

-J.J.Rousseau

Felaketlerimizin çoğu bizim eserimizdir ve doğanın istediği gibi basit, tekdüze ve yalnız bir yaşam sürebilseydik bunların hemen hemen hepsinden kurtulabilirdik.