2 Aralık 2008 Salı

Bu Rüzgara Destek Ver!

Bu Rüzgara Destek Ver!


 

 
Zorlu Holding bünyesindeki Zorlu Enerji'den önümüzdeki günlerde adından sıkça söz ettirecek yeni bir sosyal sorumluluk ve farkındalık hareketi.


Ziyaretçiler hernefesbirenerji.com adresinde eğlenceli ve bilgilendirici bir sayfayla karşılaşıyorlar.


Sayfadaki rüzgar tribünleri bilgisayarın mikrofonu vasıtasıyla üflenerek döndürülebiliyor ve rüzgar işlevi gören nefes ile yaratılan enerji, ihtiyaç sahibi okulları aydınlatmak üzere sisteme kaydediliyor. Daha çok kişi üfledikçe daha çok enerji birikiyor ve okullar teker teker aydınlanmaya başlıyor.


Okulları aydınlatırken yenilenebilir enerjinin önemine dikkat çeken iş sosyal sorumluluk ve farkındalığı ortak paydada buluşturması itibariyle çok özgün ve değerli. İşin yaratıcı ajansı Tayfa&Wdo'ymuş fakat künyesine ulaşamadım. Sayfanın bağlantısı ve reklam fimi aşağıda.

Her Nefes Bir Enerji: http://www.hernefesbirenerji.com/

Bu sitenin asıl fikir babası olan ve General Electric tarafından uygulanan rüzgar tribünlerini bilgisayar mikrofunundan üfleyerek enerji üretmeyi ortaya çıkaran site:

Eco Magination:  http://ge.ecomagination.com/ İsteyen arkadaşlar bu siteyi de göz atabilir...
Share This

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

-Oğuz Atay / Tutunamayanlar

Siz de benim gibi, günleri sevgiyle isteyerek değil de, takvimden yaprak koparır gibi gerçek bir sıkıntı ve nefretle yaşadıysanız, Ankara güneşi sizin de uyuşturmuşsa beyninizi, Ata'nın izinde gitmekten başka bir kavramı olmayan Cumhuriyet çocuğu olarak, yayan pis pis gezdiyseniz Hergele Meydanı'nda, bu sarı ve tozlu alan iğrendirmiyorsa sizi, bir taşra çocuğu sıfatıyla özlemeyi bilmiyorsanız denizi; kaybettiniz (benim gibi).

-Neyzen Tevfik

Hayat üç buçukla dört arasındadır; ya üç buçuk atarsın ya da dört dörtlük yaşarsın.

-Alexandre Dumas

Tarihe tecavüz ettiğimi söylediler ama çok güzel çocuklar doğdu. (3 Silahşörler romanı hakkında)

-Ernesto Che Guevara

Ne kadar farklı olursa olsun; sana ait olmayana tenezzül etme ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme.

-Uğur MUMCU

Gelecek nesilleri değil, gelecek seçimleri düşünen politikacılarımız bu tablonun ressamlarıdırlar. "Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler" parolası ile liberalizm, en acı örneğini Türkiye'de vermiştir.

-J.J.Rousseau

Felaketlerimizin çoğu bizim eserimizdir ve doğanın istediği gibi basit, tekdüze ve yalnız bir yaşam sürebilseydik bunların hemen hemen hepsinden kurtulabilirdik.