25 Nisan 2010 Pazar

Kılıçdaroğlu ve CHP'de Yeni Umutlar

Kılıçdaroğlu ve CHP'de Yeni Umutlar


Baykal istifa etti. Avrupa Devletlerinde ve özellikle Amerikan Devlet Sisteminde yaşanan olaylara özgü biçimde yaşandı bu olay. Ve yerine seçmenin gönlünde yeni umutlarla Kemal Kılıçdaroğlu seçildi.

Şimdi ne olacak? Ne değişecek CHP'de diye düşünen insanlarımız mutlaka vardır. Onlardan bir tanesi de benim.

Ben kafamdakleri şöyle özetleyeyim. CHP'nin önümüzdeki seçimlerde tek başına iktidara gelmesi zor. Fakat 70 yıldır iktidara susamış bir parti var karşımızda. İktidara gelmesi halinde Türkiye'de yer yerinden oynacak. AKP'nin kadrolaşmasına ve laik düzene karşı yaptığı saldırıları önleyecek adımlar atması beklenecek Kılıçdaroğlu'ndan.

Kemal Kılıçdaroğlu elinden geleni yapar. Dinamik bir kadro kurup seçimlere 1 yıl kala gerekli atağı yapabilirse -CHP iktidar olabilir.

Ben Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'de büyük işler başarıp -CHP'yi ve halkı istenilen noktalara getireceğine inanıyorum. Destekçilerinden biri de benim. Yeter ki zamanla topluma empoze ettirilen yalanların değiştiğini halka gösterebilirse -devamı mutlaka gelecektir...
Share This

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

-Oğuz Atay / Tutunamayanlar

Siz de benim gibi, günleri sevgiyle isteyerek değil de, takvimden yaprak koparır gibi gerçek bir sıkıntı ve nefretle yaşadıysanız, Ankara güneşi sizin de uyuşturmuşsa beyninizi, Ata'nın izinde gitmekten başka bir kavramı olmayan Cumhuriyet çocuğu olarak, yayan pis pis gezdiyseniz Hergele Meydanı'nda, bu sarı ve tozlu alan iğrendirmiyorsa sizi, bir taşra çocuğu sıfatıyla özlemeyi bilmiyorsanız denizi; kaybettiniz (benim gibi).

-Neyzen Tevfik

Hayat üç buçukla dört arasındadır; ya üç buçuk atarsın ya da dört dörtlük yaşarsın.

-Alexandre Dumas

Tarihe tecavüz ettiğimi söylediler ama çok güzel çocuklar doğdu. (3 Silahşörler romanı hakkında)

-Ernesto Che Guevara

Ne kadar farklı olursa olsun; sana ait olmayana tenezzül etme ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme.

-Uğur MUMCU

Gelecek nesilleri değil, gelecek seçimleri düşünen politikacılarımız bu tablonun ressamlarıdırlar. "Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler" parolası ile liberalizm, en acı örneğini Türkiye'de vermiştir.

-J.J.Rousseau

Felaketlerimizin çoğu bizim eserimizdir ve doğanın istediği gibi basit, tekdüze ve yalnız bir yaşam sürebilseydik bunların hemen hemen hepsinden kurtulabilirdik.