9 Ocak 2006 Pazartesi

Askere Gittim, Geleceğim!

Askere Gittim, Geleceğim!Yazının başlığı internetten alıntıdır. Her askere giden arkadaş blogunda bu başlığı atmış. 12 Aralık 2009'ta Kısa Dönem - Piyade Er olarak- 19'UNCU MOT. P. TUG. K.LIĞI EDREMİT/BALIKESİR adresinde birliğime teslim olmuştum.

Bugün itibariyle acemiliğimi bitirdim. 11 Ocak'ta Usta Birliğimde askerliğime devam edeceğim. Bu yazıyı da cep telefonundan yazıyorum. Bütün er ve erbaş askerlere hayırlı tezkereler.Giderken selam söyleyemediğim bütün arkadaşlarıma buradan selam söylüyorum. Çok yakında görüşmek üzere... Şafak - 134 :)
Share This

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

-Oğuz Atay / Tutunamayanlar

Siz de benim gibi, günleri sevgiyle isteyerek değil de, takvimden yaprak koparır gibi gerçek bir sıkıntı ve nefretle yaşadıysanız, Ankara güneşi sizin de uyuşturmuşsa beyninizi, Ata'nın izinde gitmekten başka bir kavramı olmayan Cumhuriyet çocuğu olarak, yayan pis pis gezdiyseniz Hergele Meydanı'nda, bu sarı ve tozlu alan iğrendirmiyorsa sizi, bir taşra çocuğu sıfatıyla özlemeyi bilmiyorsanız denizi; kaybettiniz (benim gibi).

-Neyzen Tevfik

Hayat üç buçukla dört arasındadır; ya üç buçuk atarsın ya da dört dörtlük yaşarsın.

-Alexandre Dumas

Tarihe tecavüz ettiğimi söylediler ama çok güzel çocuklar doğdu. (3 Silahşörler romanı hakkında)

-Ernesto Che Guevara

Ne kadar farklı olursa olsun; sana ait olmayana tenezzül etme ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme.

-Uğur MUMCU

Gelecek nesilleri değil, gelecek seçimleri düşünen politikacılarımız bu tablonun ressamlarıdırlar. "Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler" parolası ile liberalizm, en acı örneğini Türkiye'de vermiştir.

-J.J.Rousseau

Felaketlerimizin çoğu bizim eserimizdir ve doğanın istediği gibi basit, tekdüze ve yalnız bir yaşam sürebilseydik bunların hemen hemen hepsinden kurtulabilirdik.