29 Mart 2005 Salı

Aslında Başlamak -Başarmanın Tamamıdır

Aslında Başlamak -Başarmanın Tamamıdırİnsanoğlu için zor olmuştur hep yeni bir işe baş koymak -başlamak. Çünkü; varacağınız yeri tayin eder; başlangıç noktanız. Ve ne kadar çok şey bilirseniz bilin. Siz karşınızdakinin sizi anlayabildiği kadarsınızdır hep.

Onun için düşündeklerini yazıya döküp, karşıdakine meramını anlatmaya çalışmak bazen can sıkıntısı da olur. Siteye kurmak benim için işte böyle birşeydi. Yeterli bilgi olmayınca -blog yazarlığına kuşanmak adamı yoruyor biraz. Neticede fena olmayan bir temayla işe koyulmuş oldum.

Siteyi kurarken ciddi ciddi düşündüm. Ne yazacağım? Konular ne olacak? Amacım; aslında günlük hayat içerisindeki yaşadığımız olayları yazıya taşıyarak paylaşmak. Konu üzerine fikir beyan etmek. Diyalog kurmak. Belli bir hedefim olmamasına rağmen elimden geldiğince- dilim döndüğünce güncel olaylar üzerine yorumlar yapacağım.

"Günlerin Getirdikleri" Uğur Dündar'ın eski programlarından birinin adı. Oradan esinlenerek sitemin alt başlığında yer verdim.

"Aslında başlamak -başarmanın yarıs değil tamamıdır." diyerek başlıyorum.

Bakalım günler kapımıza neler getirecek. Karşılığında ben ne yazacağım...
Share This

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

-Oğuz Atay / Tutunamayanlar

Siz de benim gibi, günleri sevgiyle isteyerek değil de, takvimden yaprak koparır gibi gerçek bir sıkıntı ve nefretle yaşadıysanız, Ankara güneşi sizin de uyuşturmuşsa beyninizi, Ata'nın izinde gitmekten başka bir kavramı olmayan Cumhuriyet çocuğu olarak, yayan pis pis gezdiyseniz Hergele Meydanı'nda, bu sarı ve tozlu alan iğrendirmiyorsa sizi, bir taşra çocuğu sıfatıyla özlemeyi bilmiyorsanız denizi; kaybettiniz (benim gibi).

-Neyzen Tevfik

Hayat üç buçukla dört arasındadır; ya üç buçuk atarsın ya da dört dörtlük yaşarsın.

-Alexandre Dumas

Tarihe tecavüz ettiğimi söylediler ama çok güzel çocuklar doğdu. (3 Silahşörler romanı hakkında)

-Ernesto Che Guevara

Ne kadar farklı olursa olsun; sana ait olmayana tenezzül etme ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme.

-Uğur MUMCU

Gelecek nesilleri değil, gelecek seçimleri düşünen politikacılarımız bu tablonun ressamlarıdırlar. "Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler" parolası ile liberalizm, en acı örneğini Türkiye'de vermiştir.

-J.J.Rousseau

Felaketlerimizin çoğu bizim eserimizdir ve doğanın istediği gibi basit, tekdüze ve yalnız bir yaşam sürebilseydik bunların hemen hemen hepsinden kurtulabilirdik.