29 Haziran 2005 Çarşamba

Gelecek Korkusu Üniversitelerde Başlıyor

Gelecek Korkusu Üniversitelerde Başlıyor

Daha üniversite de okurken -tabi ben o zamanlarda önlisans olan okulun 2.sınıf öğrencisiyken bu soru aklıma gelip takıldı. Ben ve geleceğim. O zamandan bu zaman çok şey değişti. Yıl: 2005. Aradan 4 yıl geçmiş. Şimdi devlet memuruyum. Garantili bir işim var. Açıköğretimden mezun oldum. Yazıyı yazmamdaki amaç. Hala sıralarda dirsek çürüten arkadaşlar için.
 
 
Gecelek planlarını bugünü erteleyerek yapmayın. Zamanı ipotek altına alamazsın. Okan Yüksel Yazıyor... köşesinde yarınıyla ilgili kuşkularını "Gelecek Planları" başlıklı yazısında açıklamış. Söylediklerinde haklı haklı olmasına da. Sitemin ötesine geçmiyor. Okuyan kardeşlerime tavsiyem. Bugünü ertelemeden yaşamaları. Yarını unutunda demiyorum. Geçen zamanın telafisi yok bunu da bilin. Tek tavsiyem seçimlerinizde iki kere düşünün. Çünkü: geri dönüp telafi etmek gerçekten zor olur. Umarım herkes hak ettiği yere gelir. 
 
 
Türkiye Cumhuriyetinde bu yönetimle pek birşey değişeceğini sanmıyorum ama. Yine de imkanları zorlayın. Çünkü: Che Guevara'nın dediği gibi çoğumuzun şansı yok. Bunu kullanın!...
Share This

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

-Oğuz Atay / Tutunamayanlar

Siz de benim gibi, günleri sevgiyle isteyerek değil de, takvimden yaprak koparır gibi gerçek bir sıkıntı ve nefretle yaşadıysanız, Ankara güneşi sizin de uyuşturmuşsa beyninizi, Ata'nın izinde gitmekten başka bir kavramı olmayan Cumhuriyet çocuğu olarak, yayan pis pis gezdiyseniz Hergele Meydanı'nda, bu sarı ve tozlu alan iğrendirmiyorsa sizi, bir taşra çocuğu sıfatıyla özlemeyi bilmiyorsanız denizi; kaybettiniz (benim gibi).

-Neyzen Tevfik

Hayat üç buçukla dört arasındadır; ya üç buçuk atarsın ya da dört dörtlük yaşarsın.

-Alexandre Dumas

Tarihe tecavüz ettiğimi söylediler ama çok güzel çocuklar doğdu. (3 Silahşörler romanı hakkında)

-Ernesto Che Guevara

Ne kadar farklı olursa olsun; sana ait olmayana tenezzül etme ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme.

-Uğur MUMCU

Gelecek nesilleri değil, gelecek seçimleri düşünen politikacılarımız bu tablonun ressamlarıdırlar. "Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler" parolası ile liberalizm, en acı örneğini Türkiye'de vermiştir.

-J.J.Rousseau

Felaketlerimizin çoğu bizim eserimizdir ve doğanın istediği gibi basit, tekdüze ve yalnız bir yaşam sürebilseydik bunların hemen hemen hepsinden kurtulabilirdik.